W tych sytuacjach przyda Ci się flipchart!

Nowoczesne akcesoria biurowe, w tym materiały do prezentacji wizualnych stanowią dziś jeden z kluczowych elementów wyposażenia każdego open space’u czy sali konferencyjnej. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnych rozwiązań, takich jak np. magnetyczny suchościeralny flipchart na kółkach, prezentowanie danych podczas spotkań i szkoleń staje się znacznie łatwiejsze. W jakich sytuacjach tego rodzaju tablice okazują się niezastąpione?

Czym jest flipchart?

Zanim przejdziemy do przedstawienia zalet oraz zastosowań tablic suchościeralnych, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie są flipcharty. To specjalne tablice umocowane ma metalowym stelażu, często wyposażonym w kółka. Umożliwiają podwieszenie bloku papierowych arkuszy, na których można pisać lub rysować, a w razie potrzeby – szybko zmienić planszę, bez utraty danych. Innym zastosowaniem tego rodzaju wyposażenia jest możliwość przytwierdzenia do magnetycznej powierzchni ulotek, plakatów lub innych, ważnych informacji. Flipchart może również pełnić funkcję klasycznej tablicy ścieralnej, po której można pisać flamastrem. Jak więc widać, skala jego zastosowań jest niezwykle szeroka.

Kluczowe zalety, którymi spośród szerokiej gamy materiałów do prezentacji wyróżnia się flipchart suchościeralny, to m.in.:

  • uniwersalność – można na nim pisać i rysować, zawiesić blok papieru, lub przyczepiać informacje magnesem,
  • mobilność, dzięki której jego transport nie stanowi żadnego problemu,
  • niewielka waga połączona z dużą wytrzymałością,
  • prosta i komfortowa obsługa,
  • dodatkowa półka na flamastry, magnesy i przydatne akcesoria,
  • kompaktowy rozmiar, który sprawia, że składane flipcharty na kółkach mieszczą się w każdym biurze.

Flipchart i jego zastosowanie

Uniwersalny charakter tego rodzaju sprzętu powoduje, że flipchart magnetyczny sprawdzi się w naprawdę wielu lokalizacjach. Będzie doskonałym wsparciem w trakcie wewnętrznego szkolenia lub konferencji biznesowej, stanowiąc cenną pomoc dla osoby wygłaszającej prezentację. Również w sali konferencyjnej warto korzystać z suchościeralnej tablicy, np. przy zapisywaniu pomysłów podczas burzy mózgów. Zdjęcie zapisanego arkusza pozwala na zapisanie kolejnej planszy pomysłów, bez utraty wcześniej wypracowanych inspiracji. Ze względu na swoją funkcjonalność magnetyczne flipcharty stanowią dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia biur, przestrzeni typu open space, a nawet gabinetów prezesów i dyrektorów firm.

Jednak na tym nie kończy się szeroka gama ich zastosowań. Tablica może okazać się niezwykle przydatna w trakcie spotkania z ważnym biznesowym kontrahentem, a także podczas procesów rekrutacyjnych, organizowanych przez działy HR. Naturalnym obszarem wykorzystania suchościeralnych, magnetycznych flipchartów z kółkami od lat pozostają również szkoły i wszystkiego rodzaju placówki dydaktyczno-szkoleniowe, w których tego rodzaju akcesoria znakomicie sprawdzają się podczas prowadzenia rozmaitych lekcji oraz kursów.

Flipchart suchościeralny – jak wybrać odpowiedni model?

Wiedząc już, jakie funkcje może spełniać flipchart i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na jego użycie, warto również poznać czynniki kluczowe z perspektywy wyboru tablicy. Odpowiedni model powinien spełnić nasze indywidualne oczekiwania, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i rozmiaru, wytrzymałości czy ewentualnego transportu. Typowe flipcharty suchościeralne mają wymiary 100 x 70 cm, dzięki czemu zapewniają odpowiednią przestrzeń do notowania, jednocześnie mieszcząc się nawet w niewielkim biurze. Aby korzystanie z produktu było jeszcze bardziej komfortowe, warto postawić na model z regulowaną wysokością, którą można dopasować do wzrostu użytkownika.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Co jeszcze warto uwzględnić podczas wyboru flipchartów magnetycznych? Z pewnością trwałość, która przekłada się na wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie tablic. Modele, które oferujemy, mają stalową konstrukcję, dzięki czemu są bardzo stabilne, a przy tym odporne zarówno na trudy codziennego użytkowania, jak i na uszkodzenia mechaniczne. W parze z wytrzymałością zawsze powinna iść niewielka waga, tak by przeniesienie wyposażenia nie sprawiało żadnych problemów. Z tych samych powodów doskonale sprawdza się także flipchart na kółkach.

Szeroki wybór tablic flipchart w sklepie Tablicowo24

Szkolenia, biznesowe konferencje, rozmowy rekrutacyjne, narady czy lekcje w szkole – to zaledwie niektóre z wielu zastosowań flipchartów magnetycznych i suchościeralnych, dostępnych w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu tablicowo24.pl oraz do wyboru idealnie dopasowanych do swoich potrzeb tablic biurowych w atrakcyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl