Tablice suchościeralne – czym je wyczyścić?

Aby móc wykorzystywać dowolny przedmiot, nie wystarczy używać go zgodnie z przeznaczeniem. Przykładowo, po tablicy suchościeralnej należy pisać specjalnymi mazakami, inaczej można ją zniszczyć. Rozsądnym rozwiązaniem będzie też posługiwanie się odpowiednim czyściwem, które usunie brud bez smug czy rys. Sprawdzą się przy tym płyny, gąbki oraz szmatki z miękkiego materiału. Czym jeszcze można wyczyścić tablicę magnetyczną?

Prawidłowe czyszczenie tablicy magnetycznej

Korzystanie z tablicy nie sprawia nikomu problemu, nie wiąże się także ze specjalnymi wymaganiami. Wystarczy zaopatrzyć się w mazak lub pisak do suchościeralnej powierzchni, a po zapełnieniu jej treścią usunąć ją gąbką. Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie tablicy magnetycznej? Zgodnie z nazwą tablicy (suchościeralna) łatwo pozbyć się z niej tuszu oraz innych zabrudzeń przy pomocy zwykłej suchej ściereczki. Doskonałym wyborem będzie również gąbka magnetyczna, określana mianem ścieraka. Bez najmniejszych trudności zetrze ślady po markerze, a nie porysuje przy tym samej tablicy. Każda, nawet najdrobniejsza ryska sprawi, że usuwanie zanieczyszczeń stanie się trudniejsze, a czasami wręcz niemożliwe. Rozsądniej będzie przyłożyć starań, aby ich nie było.

Czyszczenie na sucho można przeprowadzać za każdym razem, gdy potrzebujemy coś napisać czy narysować. Inna opcja to usuwanie zapisków po całym dniu. Tym sposobem przygotowujemy akcesorium na kolejny dzień lekcji, szkolenia albo konferencji. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy tablica znajduje się w pokoju dziecięcym. Rysunki, literki po nauce pisania etc. mogą pozostać na niej aż do momentu, w którym znudzą się małemu użytkownikowi. Maluch chętnie wyczyści swoją własność samodzielnie, kiedy będzie potrzebował jej do zabawy.

Czym wyczyścić tablice suchościeralne?

Poza gąbką magnetyczną czy suchą szmatką warto sięgać po inne rozwiązania. Chodzi tutaj przede wszystkim o stosowanie artykułów polecanych przez producenta tablic suchościeralnych. Przez wzgląd na delikatność oraz dopasowanie do czyszczonej powierzchni zapewniają efektywne czyszczenie, a zarazem ochronę przed porysowaniem. To jednak nie wystarczy, aby przedłużyć okres użytkowania akcesorium. Czym wyczyścić tablice suchościeralne, żeby nie tworzyły się na nich zaschnięte ślady po pisakach? Nieestetyczne pozostałości tego rodzaju trudno później domyć, dlatego tak istotna będzie tu regularność mycia. Prócz tego nie bez znaczenia pozostaje środek, którym będziemy się posługiwać. Do mycia zaleca się specjalne płyny, a samą czynność powinno się przeprowadzać przynajmniej raz dziennie.

W przypadku tablic magnetycznych znakomicie sprawdzają się dedykowane preparaty. Przykładowo, prócz likwidacji zabrudzeń płyn do czyszczenia tablic w kolorze białym skutecznie zabezpiecza ich powierzchnię. Ponadto rewelacyjnie zdaje egzamin jako produkt konserwujący.

Gdzie kupić dobry płyn do czyszczenia tablic?

Podobnie jak tablicę, tak i potrzebne do niej akcesoria lepiej zamawiać w sprawdzonym sklepie. Renomowany punkt (w tym stacjonarny) zapewni klientom dostęp do środków wysokiej klasy, bezpiecznych, a przede wszystkim działających efektywnie. Płyn do czyszczenia tablic, gąbki magnetyczne oraz pozostałe artykuły można kupić m.in. u nas, w sklepie internetowym tablicowo24.pl. Polecamy też śledzenie kolejnych wpisów. Dzięki nim będzie można się dowiedzieć, jak dobrze użytkować tablice zrobione z różnych materiałów, nie tylko suchościeralne.

Niezbędnym elementem prawidłowej eksploatacji będzie systematyczne czyszczenie tablicy magnetycznej wraz z myciem. Długą żywotność tablicy zapewnia korzystanie z przeznaczonych do niej pisaków oraz markerów. Zapomnijmy o permanentnych flamastrach, gdyż wystarczy jednorazowe użycie, aby ją uszkodzić w sposób nieodwracalny. Zrezygnujmy także ze wszelkiego rodzaju ostro zakończonych przedmiotów, które mogłyby posłużyć za wskaźnik w trakcie prezentacji czy lekcji. Lekka nieostrożność może skutkować trwałymi, szpecącymi zarysowaniami. Lepszą opcją będzie np. wariant laserowy – praktyczne urządzenie, które nie zniszczy powierzchni.

Podsumowując, właściwe użytkowanie tego typu artykułów nie zalicza się do złożonych zadań. Na koniec przydatna wskazówka: jeśli dysponujemy składanym modelem, w okresach, w których nie jest używany, powinien być złożony. Tym sposobem zminimalizujemy ryzyko mechanicznego uszkodzenia tablicy suchościeralnej. Złożona nie będzie zajmować dużo miejsca, nie zakurzy się, a przez to nie trzeba będzie tak często jej czyścić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl