Najlepsze tablice do sali konferencyjnej

Każda firma potrzebuje miejsca, gdzie pracownicy mogą spotykać się i omawiać pomysły, prezentować strategie bądź raporty, przeprowadzać dyskusje, burze mózgów oraz gościć klientów. To właśnie dlatego sale konferencyjne pełnią tak ważną funkcję w przestrzeni biurowej. Bez nich organizowanie spotkań i wizyt byłoby z całą pewnością utrudnione. Warto poświęcić trochę czasu i uwagi, aby salę konferencyjną uczynić atrakcyjnym i funkcjonalnym pomieszczeniem. Dzięki temu wzrośnie motywacja wśród pracowników, gdyż firma zyska miejsce do komunikacji. Oprócz tradycyjnych mebli, jak stół i krzesła, niezbędnym elementem będzie również tablica na konferencje.

Jak urządzić salę konferencyjną?

W pokoju spotkań pracownicy przebywają razem i dzielą się pomysłami, co często nie jest możliwe, gdy każdy z nich pracuje przy swoim stanowisku. Sale konferencyjne to serce firmy w zakresie prezentacji, szkoleń, dyskusji. Z tego powodu należy pamiętać, że wystrój Sali konferencyjnej ma znaczenie. Zazwyczaj, takie pokoje urządzone są minimalistycznie i nowocześnie, aby stwarzać atmosferę skupienia, profesjonalizmu oraz elegancji. W salach takich znajdują się ergonomiczne meble, jak na przykład duży stół, wygodne krzesła, czasem również telewizor lub projektor, a także telefon konferencyjny. Przedsiębiorcy powinni zadbać, aby w sali konferencyjnej znalazły się sprzęty, które poprawiają produktywność wśród pracowników. Z całą pewnością w każdej z nich musi znaleźć się uniwersalna tablica do sali konferencyjnej. Oprócz wygody, którą powinno zapewniać, wyposażenie pokoju spotkań powinno pasować do kolorów ścian oraz oddawać filozofię firmy. Jednak nawet najbardziej nowoczesna lub najmodniej urządzona sala konferencyjna, nie będzie komfortowa, jeśli nie znajdzie się w niej odpowiednie, ergonomiczne umeblowanie.

Jaka tablica do sali konferencyjnej?

Obecnie na rynku występuje duża różnorodność, a kupujący mają do wyboru różne rodzaje tablic do sali konferencyjnej. Każdy, nawet najbardziej wymagający przedsiębiorca znajdzie wśród nich coś dla swojej firmy. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym przez przedsiębiorców modelem od lat pozostaje biała tablica suchościeralna, w wersji mobilnej lub do powieszenia na ścianie. Tablice takie to niezwykle istotne narzędzie komunikacji. Umożliwiają zapisywanie pomysłów lub istotnych kwestii specjalnymi markerami. Zapisy można następnie bez problemu zmazać suchą ścierką lub gąbką. Taki system pozwala uniknąć pylenia kredy, które ma miejsce podczas użytkowania tradycyjnej tablicy kredowej. Markery przeznaczone do pisania na tablicy suchościeralnej są łatwo dostępne w wielu sklepach i występują w różnych kolorach. W dzisiejszych czasach, trudno sobie wyobrazić salę konferencyjną, która nie posiada tablicy suchościeralnej do zapisywania. Warto pamiętać, że każda tablica suchościeralna, może jednocześnie służyć jako tło pod wyświetlane filmy lub slajdy. Często tablice te posiadają także funkcję magnetyczną. Innym, najtańszym rodzajem tablicy do zapisywania jest oczywiście tablica szkolna zielona lub czarna przystosowana do pisania kredą. Ten model może jednocześnie spełniać funkcję tablicy magnetycznej. Tablice kredowe można zakupić w wielu rozmiarach, które łatwo jest dopasować do ich przeznaczenia oraz wielkości pomieszczenia. Tablice kredowe nie są jednak dobrym rozwiązaniem do Sali konferencyjnej – powodują pylenie się kredy, brudzenie ubrań uczestników spotkania i stwarzają nieprofesjonalne wrażenie. Mogą okazać się niepraktyczne w trakcie konferencji.

Tablice ceramiczne

Nowością na rynku są obecnie innowacyjne tablice ceramiczne, które odznaczają się dużą trwałością i pozwalają uniknąć pozostających śladów po markerach powstających w wyniku szczególnie intensywnego użytkowania na niektórych tablicach suchościeralnych. Będą świetnym rozwiązaniem do biura, bądź centrum konferencyjnego. Tablice porcelanowe, inaczej ceramiczne, mają powierzchnię najwyższej jakości, najbardziej odporną na zarysowania i zabrudzenia. Warto zdecydować się na tablicę z powierzchnią ceramiczną przy częstym użytkowaniu i intensywnej eksploatacji tablicy.  

FAQ

Jak urządzić salę konferencyjną?

Należy zrobić to w taki sposób, aby osoby przebywające w tym pomieszczeniu miło spędzały czas.

Jaka tablicę wybrać do sali konferencyjnej?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór tablic. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl