Na czym zawiesić tablicę korkową?

Wygodny i praktyczny kącik na notatki powinien być właściwie urządzony. W tym celu przyda się niewątpliwie montaż tablicy korkowej, która będzie stanowiła ważne miejsce w domu czy w biurze. Jak zamontować ten element, by był funkcjonalny i bezpieczny dla otoczenia?

Tablica korkowa – jak zamontować?

Sposób działania warto dobierać do określonej sytuacji i materiału. Dlatego zależnie od tego, jaką tablicę korkową wybierzemy, będziemy musieli dostosować do niej sposób montażu. Dużym ułatwieniem może być zakup tego produktu z gotowymi elementami, które pomogą nam zawiesić ją na ścianie. Wtedy możemy mieć pewność, że wszystkie części będą ze sobą technicznie współgrać i tworzyć solidną całość.

Różne rodzaje tablic korkowych

Jeśli nie korzystamy z gotowych elementów lub robimy to pierwszy raz, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Tablica korkowa nie sprawia wiele kłopotu w kwestii, jak ją zamontować. Zazwyczaj posiada ramę aluminiową albo drewnianą. Są one lekkie i mocne, a także bardzo ładnie się prezentują we wnętrzach. Te pierwsze mają w okolicach swoich narożników otwory, w które wkłada się korki rozporowe. Następnie zasłania się je zaślepkami, które estetycznie kończą naszą pracę.

Dostosuj montaż do rodzaju ściany

Należy pamiętać, że różne rodzaje ścian to inne potrzeby. Dlatego trzeba dostosować montaż tablicy korkowej do naszych warunków. Wspomniane korki sprawdzą się np. przy płycie z karton-gipsu. Przy cegle mogą okazać się lepsze wkręty czy gwoździe. Te ostatnie będą szczególnie wygodne przy montowaniu płaszczyzny korkowej z drewnianą ramką.

Która metoda montażu jest lepsza?

Trzecią, wydającą się dość wygodną opcją, są kleje montażowe. Wymagają one jednak dobrego przygotowania ściany, by mogły dostatecznie mocno przytwierdzić do pionowej powierzchni tablicę. Mogą one pozostawiać większe ślady, które są trudniejsze do usunięcia przy demontażu. Dlatego bardziej polecane są gwoździe, wkręty i korki, po których otwory łatwiej jest zaszpachlować i pomalować przy odnawianiu wnętrza.

Tablica korkowa – montaż krok po kroku

Dobry początek z naszykowanymi elementami zapewni nam niedługie i skuteczne wykonanie zadania. Potrzebny będzie ołówek i poziomice, którymi wyznaczymy miejsca na otwory. Należy też przemyśleć najpierw, jak chcemy zamontować tablicę korkową – poziomo czy pionowo, ponieważ jej budowa pozwala na dowolność w tej kwestii. Właściwie wymierzone punkty na wkręty pozwolą na szybki montaż i zapobiegną krzywemu rozmieszczeniu narożników, co by skutkowało przechylaniem się.

Środki bezpieczeństwa przy montażu

Kupując w sklepie Tablicowo24 wyposażenie możemy być spokojni o wysoką jakość i odpowiednie dopasowanie elementów. Dołączone do zestawu części pozwalają na nieskomplikowany montaż tablicy korkowej tak, by trzymała się dobrze, a jednocześnie estetycznie się prezentowała. Warto pamiętać o tym, by sposób, w jaki ją zamieścimy u siebie, był przystosowany do rodzaju ściany. Należy też upewnić się, że w danym miejscu nie przechodzi np. kabel z prądem elektrycznym, by w trakcie wiercenia lub wbijania gwoździ nie wywołać spięcia.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bogatej oferty biurowego wyposażenia na naszej stronie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl