Jaka tablica nad biurko? 4 pomysły

Umieszczenie nad biurkiem tablicy to znakomite rozwiązanie nie tylko w przypadku pokoju dziecka w wieku szkolnym. Również dorośli mogą dzięki niej uporządkować listę zadań do wykonania i mieć wszystkie istotne sprawy pod kontrolą. Na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych modeli, które sprawdzą się jako idealna tablica nad biurko Korkowa, magnetyczna, kredowa czy pokryta materiałem (tekstylna) – wystarczy wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb.

Tablica kredowa nad biurko – dla ucznia

Jeżeli potrzebujemy tablicy dla ucznia szkoły podstawowej bądź średniej, jego oczekiwania spełni klasyczna tablica kredowa. Będzie zapisywać na niej ważne informacje, np. trudne partie materiału do opanowania. Kolorowa kreda sprawi, że daty, wzory czy słówka w obcym języku będą łatwiejsze do wyuczenia. Przejrzyste, atrakcyjne wizualnie zapiski można po przyswojeniu błyskawicznie zetrzeć, a następnie nanieść na tablicę nowe notatki. Nowocześniejszą wersją tablicy kredowej jest tablica magnetyczna nad biurko. W jej przypadku kolorową kredę zastępują specjalne ścieralne pisaki oraz markery. Łatwa w zastosowaniu, a do tego równie łatwa w czyszczeniu, cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych użytkowników. Tego typu tablice zdają egzamin nie tylko w pokojach dzieci czy nastolatków, ale i m.in. w kuchni. Ulokowane nad biurkiem, służą jako strefa do eksponowania ważnych informacji zapisanych albo przymocowanych za pomocą magnesów. Osoby poszukujące prostej, uniwersalnej tablicy nad swoje biurko mogą wziąć pod uwagę zakup wersji kombinowanej, czyli kredowo-magnetycznej. Z jednej strony kredowa, z drugiej magnetyczna – to dopiero funkcjonalność! Zobacz tablice szkolne.

Tablica nad biurko korkowa – do domu, biura lub urzędu

Alternatywę dla tablic kredowych oraz suchościeralnych stanowi tablica nad biurko wykonana z korka. To ponadczasowy artykuł biurowy, który rewelacyjnie zdaje egzamin jako pomoc naukowa, a także jako domowy bądź biurowy organizer. Można traktować ją jako narzędzie do planowania zadań oraz przechowywać na niej cenne informacje (terminy spotkań ze znajomymi, egzaminów, wizyt u lekarza etc.). Tablica korkowa, podobnie jak wersja tekstylna, może też służyć jako tzw. moodboard, czyli tablica inspiracji. Mogłoby się wydawać, że w dobie elektronicznych organizerów tablica korkowa nie znajdzie zbyt wielu odbiorców, ale cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – nie tylko wśród zwolenników tradycyjnych metod. Bywa wykorzystywana w pierwszych etapach projektów, przy tworzeniu konkretnych konceptów. Umożliwia ocenę wszystkich elementów skupionych w jednym miejscu, ponadto znacząco ułatwia pracę wzrokowcom.

Tablica organizer nad biurko – dla sumiennych

Kolejna opcja polecana osobom poszukującym tablicy nad biurko to nowoczesny, a zarazem prosty w konstrukcji organizer. Tablice planery cechują się minimalistyczną formą, dzięki której są bardzo przejrzyste. Można je zamówić w wersji tygodniowej, miesięcznej albo rocznej. Ich suchościeralna struktura pozwala na cykliczne nanoszenie nowych zapisków, zapewniając możliwość wielokrotnego wykorzystywania tablicy. Organizer przymocowany nad biurkiem sprawdza się u sumiennych osób, które przykładają się do swoich obowiązków. Oprócz tego może pomóc uporządkować swoje zadania tym, którzy mają problemy z systematycznością albo przekraczają terminy. Po uzupełnieniu rubryk wystarczy rzucić okiem na planer, aby zorientować się, co pozostało do zrobienia w najbliższym czasie, a co można odłożyć na później. Tablice coraz częściej służą jako narzędzie do organizacji pracy, a także jako instrument do aranżowania przestrzeni nad biurkiem. Bez względu na to, z jakiego powodu chcemy je kupić, z pewnością okażą się bardzo przydatnym produktem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl