Jaka tablica do szkoły jest najbardziej funkcjonalna?

Tablice się niezbędnym wyposażeniem każdej szkoły – pomagają w nauce, przekazywaniu wiedzy uczniom, a także zapamiętywaniu. Od wielu lat uczniowie ani nauczyciele nie wyobrażają sobie przeprowadzenia lekcji bez jej użycia. Na rynku istnieje ogromna różnorodność tablic, a kupujący do wyboru ma różne rodzaje tablic szkolnych. Często trudno jest wybrać odpowiedni produkt. Warto przed zakupem poznać wady i zalety poszczególnych rodzajów tablic i wybrać te, które okażą się najbardziej funkcjonalną opcją dla konkretnego zastosowania.

Jaką tablicę szkolną wybrać?

Najpopularniejszą opcją są oczywiście tablice zielone i czarne przystosowane do pisania kredą, które mogą jednocześnie spełniać funkcję tablicy magnetycznej. Jeżeli kupującemu zależy na tej funkcjonalności, powinien to uprzednio sprawdzić. Tablice kredowe można zakupić w wielu rozmiarach, które łatwo jest dopasować do ich przeznaczenia oraz wielkości klasy szkolnej. Duże tablice, czyli tak zwane tryptyki z dwoma rozkładanymi skrzydłami to doskonały wybór do dużych klas oraz sali lekcyjnych dla starszych uczniów. W przypadku przedszkolaków i dzieci z klas I-III w zupełności wystarczą tablice o mniejszych wymiarach, które zapewnią optymalną powierzchnię użytkową dla najmłodszych uczniów. W klasie warto także zadbać o powieszenie mniejszej tablicy kredowej, na której zapisywane będą np. dyżury uczniów lub inne ważne informacje klasowe. Wiele osób uważa, że tablice kredowe to najlepsze tablice szkolne. Rzeczywiście, w przypadku najmłodszych uczniów tablica kredowa sprawdzi się najlepiej. Natomiast w przypadku starszych roczników szkoły podstawowej, szkół średnich czy studentów większą funkcjonalność zagwarantuje tablica suchościeralna, która może jednocześnie służyć jako tło pod wyświetlane filmy lub slajdy.

Nowoczesne tablice szkolne

Jeżeli kupujący zastanawia się jaka tablica do szkoły będzie najlepiej spełniała swoje funkcje, powinien rozważyć jeszcze jeden model. Choć tradycyjne tablice kredowe są bardzo popularne, coraz częściej w szkołach i w biurach zaczynają się pojawiać białe tablice suchościeralne, które pozwalają uniknąć pylenia kredy. Tablice białe umożliwiają pisanie markerami. Często posiadają także funkcję magnetyczną, więc mogą stanowić zarówno główną tablicę w klasie, jak i funkcjonalne uzupełnienie tradycyjnej tablicy kredowej. Tablice suchościeralne doskonale sprawdzą się także w kąciku matematycznym, przyrodniczym czy historycznym, gdzie posłużą za powierzchnie do tworzenia gazetek szkolnych i prezentacji.

Tablice ceramiczne – nowość na rynku

Nowością na rynku są obecnie funkcjonalne tablice ceramiczne, które odznaczają się dużą trwałością i pozwalają uniknąć pozostających na niektórych tablicach suchościeralnych śladów po markerach powstających w wyniku szczególnie intensywnego użytkowania. Niestety, tablice ceramiczne nie należą do najtańszych i to właśnie ich cena sprawia, że stosunkowo rzadko pojawiają się w klasach lekcyjnych w publicznych i prywatnych szkołach. Będą natomiast świetnym rozwiązaniem do biura, bądź centrum konferencyjnego.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl