Jaką ramę wybrać do plakatów?

Wywieszanie plakatów często kojarzy się z dość nietrwałym przyklejaniem kolorowych nadruków na płoty i słupy, szczególnie w czasie wyborów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sztuka plakatowa niesie za sobą dużą wartość artystyczną i estetyczną. Poza tym jest to sztuka użytkowa, która ma na celu informować lub przekazywać pewne treści w formie jak najbardziej skondensowanej, często jako hasła połączone z ilustracją. Takie podejście do plakatu wymaga również właściwej jego ekspozycji, by nie straszył na ścianie oberwanymi brzegami i wymiętymi rogami.

Minimalistyczne ramy na plakat

Odpowiednie ramy na plakat powinny być wykonane starannie z wysokiej jakości materiałów, by były jednocześnie właściwą formą ochrony przed uszkodzeniami i nienachalną ozdobą. Najlepiej sprawdzą się minimalistyczne ramy, szczególnie na plakaty, które same w sobie są ozdobne. Należy pamiętać, że plakat jest formą zamkniętą — stanowi całościowe indywidualne dzieło lub informację i nie należy zakłócać tego zbędnymi ozdobnikami.

Znajdź odpowiedni wymiar

Wywieszanie plakatów, czy to filmowych w kinie, czy informacyjnych w biurze, lub też tych artystycznych na ścianie galerii, czy muzeum wiążę się z dużym formatem. Duże ramki na plakaty są konkretną inwestycją, dlatego szczególnie warto przed ich zakupem zastanowić się, czy dany wzór będzie odpowiedni do wnętrza i przede wszystkim do naszych plakatów. Zróżnicowane rozmiary ram w sklepie Tablicowo24 pozwolą na dobranie tej idealnie „skrojonej” do naszych potrzeb.

Nowoczesne ramy i ich możliwości

Wiemy już, że wybór odpowiedniej i minimalistycznej ramy jest istotny, by nasz plakat, obraz czy rysunek prezentowały się odpowiednio. Wymiar i kształt mają znaczenie, ale jest jeszcze jedna ważna kwestia, która może decydować o tym, jaka rama do obrazu okaże się lepsza. Częstym problemem przy eksponowaniu różnych grafik, plakatów czy zdjęć jest odbijające się światło, które uniemożliwia właściwy odbiór prac. Radą będą na to powłoki bezrefleksyjne stosowane w ramach wysokiej jakości. Będą one właściwą odpowiedzią na wszelkiego rodzaju niepożądane bliki i pozwolą właściwie oświetlić plakaty, bez obaw o ich widoczność za szybą lub folią.

Ramy na plakaty w sklepie Tablicowo24 są wysokojakościowymi produktami spełniającymi wszelkie wymagania, jakie wobec nich można mieć. Ich prosta, minimalistyczna forma, bezrefleksyjna powłoka i niezwykle trwała konstrukcja pozwala mieć pewność, że umieszczony w nich plakat będzie prezentował się znakomicie i będzie skutecznie chroniony przed uszkodzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl