Jak wykorzystać tablice magnetyczne we wnętrzu?

Dobrej jakości magnetyczna tablica zmywalna, po której można pisać markerami, i na której można przytwierdzać magnesy, to doskonały element wyposażenia niejednego wnętrza, w którym gospodarzom zależy przede wszystkim na funkcjonalności. Gdzie je powiesić i do czego wykorzystywać?

Tablica magnetyczna dla dzieci – niezbędny element pokoju

Każdy rodzic wie, co robią z kredkami i flamastrami dzieci, które odkryją ich właściwości – malują nimi po ścianach! Aby temu zapobiec warto zawczasu zafundować dziecku tablicę magnetyczną suchościeralną wraz z kompletem kolorowych markerów oraz magnesów, dzięki którym maluch przekieruje swoje artystyczne zapędy na miejsce odpowiednie do tego celu. Warto wygospodarować na ten cel kawałek ściany na wysokości dziecka – tak, aby mogło swobodnie dosięgać do niej. Można też postawić na tablicę mobilną, która będzie jeździła za dzieckiem wszędzie tam, gdzie ma ono ochotę pograć w kalambury lub pobawić się w szkołę. Tablica magnetyczna na ścianę dla dzieci to tak naprawdę produkt, z którego one nigdy nie wyrastają!

Tablica magnetyczna nie tylko dla dziecka!

Możliwość notowania, sporządzania prostych rysunków, wykresów, list, przypomnień, czy przytwierdzania kartek i dokumentów magnesami – nie da się ukryć, że to mnóstwo frajdy dla dzieci, ale także spore ułatwienie dla każdego, kto potrzebuje odrobiny organizacji w swoim domu. Taka klasyczna tablica zmywalna zwana tez suchościeralną będzie odpowiednia dla kilkulatka, który uczy się rysować, ale również dla starszego dziecka, które będzie przy pomocy markerów tworzyć pierwsze poważne rysunki na tablicy lub bawić się z kolegami i koleżankami w kreatywne zabawy. Nastolatki z pewnością znajdą odpowiedni sposób na wykorzystanie takiej tablicy przy nauce i sporządzaniu map myśli, a gdy dorosną – wciąż nie będą musiały pozbywać się tablicy, gdyż przyda się ona im również na studiach i w późniejszym dorosłym życiu! To zdecydowanie wydatek, który naprawdę się opłaca – jeden na wiele lat!

Gdzie powiesić tablicę magnetyczną?

Pokój dziecięcy i nastoletni to tylko jedno z wielu miejsc, w których można wykorzystać tablicę. Świetnie sprawdzi się ona na przykład w kuchni, do notowania prostych informacji dla domowników, list zakupów, przypomnień, czy przytwierdzania magnesów z podróży. Na magnezy warto mieć osobną, niewielką lub całkiem dużą tablicę. Często przytwierdzamy je do drzwi lodówek, które po kilku latach przywożenia pamiątek z różnych stron świata zwyczajnie przestają je mieścić – dlatego przyda im się specjalny kącik! Tablice magnetyczne dostępne są w wielu wersjach. To modele do mocowania na ścianie lub mobilne, na stelażu z kółkami, z możliwością rysowania po obu stronach. Można kupić zarówno wielkie, typowo szkolne formaty, jak również całkiem małe tablice, idealne na domowy kącik informacyjny w kuchni, przedpokoju, czy w gabinecie rodziców.

Jak wkomponować tablicę magnetyczną w otoczenie?

Tablice magnetyczne mają tę zaletę, że można nie tylko pisać na ich powierzchni, ale również przytwierdzać do niej magnesy. W przypadku pokoi dziecięcych idealnie sprawdzą się te z literkami – służące do nauki alfabetu i składania wyrazów. Można tez pokusić się o magnesy z postaciami z bajek i przy pomocy tablicy tworzyć z nich różne historyjki obrazkowe – to świetny sposób na zabawę edukacyjną dla najmłodszych. Aby nadać swojej tablicy odpowiedniego klimatu, wystarczy zadbać o właściwy dobór magnesów i umieścić je tam w ciekawej konfiguracji. Jak? To już zależy tylko od Waszej kreatywności. Jedno jest pewne – w kwestii tablic magnetycznych dozwolony jest każdy ruch, który ma za zadanie sprawić Ci przyjemność, udekorować wnętrze i zmienić dane wnętrze w jeszcze bardziej praktyczne.

W jakim miejscu powiesić tablicę?

W pokoju dziecięcym najlepiej, aby tablica magnetyczna znalazła się w zasięgu rąk malca, kilkadziesiąt centymetrów od podłogi. W pokoju nastolatka lub gabinecie odpowiednim miejscem dla niej będzie to tuż nad biurkiem lub po jego bokach – aby wygodniej było korzystać ze stworzonych tak map myśli i notatek bez konieczności wstawania od biurka. W kuchni tablice najczęściej montuje się nad stołami jadalnianymi, przy lodówce lub w innym miejscu widocznym dla każdego domownika po wejściu, w którym korzystanie z niej będzie maksymalnie wygodne. Tu warto zadbać o odpowiednią wysokość – niech do tablicy dosięgają również młodsi członkowie rodziny. Wypróbuj tablice magnetyczne, a przekonasz się, że to dobre rozwiązanie dla każdego domu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl