Jak wyeksponować magnesy w domu?

Zwykle zaczyna się niewinnie – od jednego magnesu przywiezionego z wycieczki w góry lub nad morze i przyczepionego do lodówki. Z biegiem czasu tych drobnych ozdób na lodówce zaczyna przybywać, bo przywozi się je z każdego odwiedzonego zakątka na świecie i otrzymuje jako pamiątki z wakacji od rodziny lub przyjaciół. Jak uporządkować swoją kolekcję, nadać jej specjalne miejsce w domu i sprawić, by były integralną częścią aranżacji, a nie przypadkowym zbiorem pamiątek? Co zrobić, jeśli planujesz remont i zabudowę lodówki, przez co straci ona swoje magnetyczne właściwości?

Tablica na magnesy – rozwiązanie idealne

Nie da się ukryć, że im więcej podróżujemy i przywozimy magnesów o różnych fajnych kształtach, tym mniej miejsca jest na lodówce – szczególnie, gdy jest to niewielki model. Dlatego osoby, u których zauważy się taką magnesową lodówkę z pewnością ucieszą się z prezentu w postaci tablicy magnetycznej. To zwyczajna tablica o metalowym rdzeniu, do której z łatwością przylegają te urocze pamiątki, z w dodatku można po niej pisać markerami. Tablica magnetyczna na magnesy „odciąży” lodówkę i przejmie jej funkcję dekoracyjną.

Tablica dla miłośników rękodzieła

Wygodna tablica magnetyczna na magnesy to także niezbędnik każdego rękodzielnika. Artysty, który zajmuje się na przykład tworzeniem ciekawych kształtów z modeliny, kolorowej żywicy, szkła czy innych materiałów, a następnie sprzedawaniem ich właśnie jako ozdobne magnesy. W takiej sytuacji tablicę najlepiej zawiesić gdzieś w jego pracowni – na przykład tuż nad biurkiem do prac ręcznych, aby zawsze można było swobodnie po nie sięgać. Takie tablice w domach osób uzdolnionych manualnie tworzących magnesy są zawsze niebywale kolorowe i przykuwają uwagę wszystkich gości! Potraktuj je zatem jako nietypowy obraz na ścianę, którego zawartość możesz dowolnie modyfikować.

Tablica na magnesy do kuchni – jaką wybrać?

Jeśli kupujesz tablicę magnetyczną z przeznaczeniem ozdobnym, czyli do mocowania na niej obecnych i nowych magnesów, najlepszym wyborem będzie model do zawieszenia na ścianie. Warto wybrać ten możliwie jak największy – jeśli po przyczepieniu ozdób będzie na niej nadal sporo miejsca, możesz je tymczasowo wypełnić na przykład rysunkami markerem, czy dopiskami dotyczącymi konkretnych magnesów, które urozmaicą tę dekorację ścienną. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie miejsca na wyjątkowo dużej tablicy jest przyczepienie na niej pocztówek z niedawno odwiedzonych miejscowości lub rodzinnych zdjęć. Takie kolaże są bardzo ciekawe, bo dynamiczne – możesz je dowolnie zmieniać, przestawiać, i dzięki temu zawsze będą aktualne!

Gdzie w pokoju powiesić tablicę z magnesami?

Ulubione kolorowe magnesy możesz trzymać nie tylko w kuchni, ale również w swojej sypialni, gabinecie czy salonie. Tam będą stanowiły coś w rodzaju tablicy pamiątkowej. Może ona opowiadać o przebytych podróżach, zdobytych na aukcjach oryginalnych magnesach, czy własnoręcznie wykonanych pracach. Zaletą tablic ściennych magnetycznych jest możliwość ich przytwierdzenia w dowolnym miejscu. Wykorzystaj zatem wolny bok szafy, jeśli brakuje Ci miejsca na ścianach, a nawet pochyłą ścianę na poddaszu – nie można na niej powiesić półki z książkami, ale dwustronnie mocowana tablica z magnesami, które nie poddadzą się sile grawitacji to dobry sposób nawet na udekorowanie sufitu!

Jakie towarzystwo na ścianie dla tablicy z magnesami?

Wokół tablicy z magnesami warto umieścić też inne elementy ozdobne, szczególnie takie, które podkreślą jej wyjątkowy, oryginalny charakter. Mogą to być na przykład półki z kolorowymi książkami, motywujące napisy, ramki ze zdjęciami domowników, czy wąskie półki z miniaturkami kaktusów, których zbieraniem zajmują się również domownicy, czy bibelotami, które są dla nich szczególnie cenne. Niech tablica z magnesami stanie się zapalnikiem do wyzwolenia Twoich pokładów kreatywności! Otocz ją żywą roślinnością w kwietnikach, zdjęciami z wycieczek czy innymi dekoracjami, a dzięki temu ściana w pokoju stanie się zupełnie inna i naprawdę niebanalna. A może do tablicy z magnesami z podróży dołączysz zdrapywaną mapę świata, na której będziesz punkt po punkcie odhaczać zaliczone miejsca? Tak naprawdę ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia – pozwól jej zaszaleć, a przekonasz się, że lodówka z magnesami to przeżytek, bo tablice magnetyczne są o wiele lepszą opcją dla takich zapalonych i kreatywnych podróżników jak Ty. A Twoje mieszkanie zdecydowanie zyska na takim podróżniczym lub hobbystycznym kąciku, otrzymując część Twojego charakteru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl