Jak czyścić tablicę korkową, żeby długo z niej korzystać?

Praktyczne dodatki do domów oraz biur mają jedno określone zadanie. Muszą służyć użytkownikom jak najdłużej, zachowując przy tym estetyczny wygląd. Wiemy jednak, że każdy przedmiot z czasem się zużywa, ponadto można go zabrudzić czy w jakiś sposób uszkodzić. Dotyczy to również produktów takich jak korkowa tablica. Jak o nią dbać, jak ją czyścić, aby wydłużyć jej żywotność? O metodach czyszczenia można się dowiedzieć z poniższego artykułu.

Prawidłowe czyszczenie tablicy korkowej

W przypadku asortymentu takiego jak wyroby z korka najlepszym rozwiązaniem będzie profilaktyka. O ile wersję magnetyczną (tzw. suchościeralną) można łatwo czyścić, stosując przy tym dedykowane środki, o tyle tablica korkowa wymaga specjalnego czyszczenia. Jej powierzchnię pokrywa odpowiednio przygotowane drewno, w które wbijamy pinezki czy szpilki. Niektórzy nie ograniczają się do nich – zamiast tego sięgają po grubsze gwoździki albo wbijają ostrą końcówkę przy już istniejącej dziurce. To najprostsza droga do tworzenia się większych dziur – innymi słowy – nieestetycznych uszkodzeń.

Jeśli chodzi o usuwanie plam albo innych zabrudzeń, można delikatnie przetrzeć je wilgotną ściereczką. Czyszczenie tablicy korkowej mocnymi detergentami albo wykonywanie zamaszystych ruchów grozi zniszczeniem powierzchni. Prócz tego nie należy jej namaczać, gdyż w konsekwencji nie tylko nie pozbędziemy się zanieczyszczeń, lecz nieodwracalnie ją uszkodzimy.

Jak czyścić tablicę korkową, aby jej nie zniszczyć?

Rezygnacja z energicznych ruchów, które sprawdzają się przy szorowaniu innych, bardziej wytrzymałych elementów, to nie wszystko. Ci, którzy nie mają pewności, jak czyścić tablicę korkową, powinni sięgnąć po delikatne metody. Do likwidacji plam wystarczy mięciutka ściereczka albo gąbka. Jeżeli dysponujemy dwustronną (np. kuchenną), używamy tej miękkiej strony, nie szorstkiej, mimo iż można zakładać, że ta szybciej pozbyłaby się brudu. Lepiej też unikać detergentów, ponieważ istnieje ryzyko, że poza niewłaściwym czyszczeniem dołożymy kolejny problem – odbarwienia.

Żywotność tablicy korkowej

Rozsądne podejście do pielęgnacji naszego dodatku pozwoli nam przedłużyć okres, w którym będzie można z niego korzystać. Korkowa tablica będzie również atrakcyjną dekoracją w domu bądź mieszkaniu, jeśli tylko będziemy czyścić ją tak, jak trzeba.

Polecamy kolejne artykuły na temat czyszczenia produktów z korka oraz innych tego rodzaju dodatków. Możemy też zaproponować zakup takiego artykułu – mamy modele w różnych kolorach oraz rozmiarach, wykonane z różnych materiałów. Złożenie zamówienia w naszym sklepie to świetna inwestycja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl