Czym pisać po tablicy magnetycznej?

Tablice nie odeszły bynajmniej do lamusa. Wręcz przeciwnie, wciąż można się z nimi spotkać nie tylko w szkołach, ale i w firmach, przy czym chodzi tutaj o warianty suchościeralne. Czego można do nich używać, a które markery będą nieodpowiednie? A może na takich tablicach wolno pisać dowolnym rodzajem pisaka? O tym, co nadaje się do pisania na tablicy magnetycznej, można przeczytać w poniższym wpisie.

Czemu tablice suchościeralne są tak popularne?

Na początek dobrze będzie odpowiedzieć na pytanie, co takiego mają w sobie tego typu akcesoria. W czym leży ich popularność, a także dlaczego nawet duże korporacje wciąż zamawiają je do swoich oddziałów – mimo nowocześniejszych rozwiązań. Otóż tablica suchościeralna to produkt stosunkowo niedrogi oraz banalnie prosty w użytku. W porównaniu z wersją kredową nie brudzi rąk, odzieży ani najbliższego otoczenia. Nic się z niego nie osypuje na ścianę czy podłogę.

Poza szeroką dostępnością magnetycznych tablic na uwagę zasługuje ich funkcjonalność. Łatwo zrozumieć, czemu cieszą się takim powodzeniem. W większości przypadków taka tablica będzie czarna lub biała, przez co dowolny zapisany na niej tekst zobaczymy nawet z większej odległości. Widać na niej różne kolory, co zapewnia czytelność, ponadto pozwala szybciej przyswoić treść.

Czego używać do pisania na tablicy?

Jak padło wyżej, wersja magnetyczna umożliwia prezentację informacji w sposób przejrzysty oraz klarowny. Czym można pisać po tablicy o takiej powierzchni? Potrzebujemy do tego specjalnych markerów albo mazaków. Zdają egzamin nie tylko przy użytkowaniu wariantu suchościeralnego, lecz nadają się również do innych modeli. Można pisać nimi po tablicach szklanych, porcelanowych oraz białych. Na początku może to sprawiać niewielkie trudności, zwłaszcza gdy przyzwyczailiśmy dłoń do mocnego uchwytu oraz dociskania kredy do podłoża. Jednak po krótkim treningu każdy opanuje tę czynność; będzie prowadził mazak lekko oraz pewnie. To akcesoria, które nie męczą ręki nawet wtedy, kiedy spędzamy wiele czasu przy nanoszeniu na tablicę tekstu bądź tworzenia rysunków.

Przechodzimy teraz do kolejnego tematu, czyli samych pisaków. Jakie markery do tablic suchościeralnych będą odpowiednie? Zwykle są oznaczone, więc wystarczy sprawdzić opakowanie. W zależności od potrzeb czy indywidualnych preferencji można zdecydować się na kolory uniwersalne (np. czarny, niebieski) albo różne barwy. Mazak do tablicy magnetycznej często ma unikalny system dozowania tuszu. Oznacza to, że przy jego pomocy można kreślić linie o różnej grubości. Jeśli chcemy, będą grube, jakby wykonano je flamastrem, a w razie konieczności wąskie jak od cienkopisu.

Czym nie pisać po tablicach suchościeralnych?

Poruszając temat pisania na tablicach magnetycznych, warto wspomnieć o istotnym aspekcie. Artykuły z tej kategorii to funkcjonalne pomoce naukowe, narzędzia do komunikacji bądź ozdoby, ale można je zniszczyć niewłaściwym użytkowaniem. Aby tego uniknąć, należy trzymać się jednej żelaznej zasady – pisać wyłącznie przeznaczonymi do tego markerami. Nie wolno sięgać po tradycyjne pisaki. Dlaczego? Ponieważ zostawiają po nich trwałe ślady, których nie usunie gąbka, ściereczka z mikrofibry ani żadne płyny. Jedyną opcją będzie wtedy zakup nowej tablicy. Stara tablica suchościeralna będzie ewentualnie służyć jako powierzchnia na magnesy, którymi będziemy przytrzymywać karteczki z informacjami. Właścicielowi pozostanie całkowite zakrycie jej powierzchni.

Prawidłowo wykorzystywane tablice będą długo wyglądały estetycznie. Nie trzeba im wiele poza gąbką czy ściereczką. Od czasu do czasu można też przetrzeć je specjalnym płynem.

Gdzie kupić przybory do tablicy magnetycznej?

Współcześnie nikt zainteresowany zakupem tablicy, markerów czy gąbek do czyszczenia nie ma z tym większego problemu. Może zamówić je w jednym miejscu, na przykład w naszym sklepie internetowym. Kiedy wiemy już, jakie markery do tablic suchościeralnych kupić, lepiej wybierać artykuły ze sprawdzonych źródeł. Wtedy można mieć pewność, że będą dobrej jakości. Warto też zaglądać na nasze profile czy blog, aby sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe produkty bądź wpisy. Podpowiadamy w nich, jakie tablice wybierać, co najlepiej sprawdza się do pisania, a także jak dbać o swoje akcesoria.

Podsumowując, aby użytkować tablicę suchościeralną przez długi czas, wystarczy używać odpowiednich markerów. Nie wybierać zwykłych, gdyż wtedy ulegnie zniszczeniu. Wyposażenie dedykowane magnetycznym tablicom pozwoli cieszyć się nimi przez lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl