Co zrobić, aby potykacz przyciągnął uwagę?

Potykacze to niezwykle popularny, a przy tym skuteczny nośnik reklamowy oraz informacyjny. Oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o jego właściwą prezencję. Istotne są oczywiście teksty na potykacz, ale nie tylko! Duże znaczenie mają również rysunki, a nawet sam wygląd tablicy. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób ma pewne wątpliwości związane z każdą tych kwestii. Właśnie dlatego w niniejszym wpisie podpowiadamy, jak może wyglądać taka reklama przed sklepem, kawiarnią czy innymi miejscami, które go potrzebują. Oto nasze wskazówki!

Skuteczna reklama – jak napisać jej tekst?

Zacznijmy od tego, że treść na potykaczu musi być dość krótka i przejrzysta. W końcu osoba mijająca taki znak nie ma czasu na wczytywanie się w długi tekst. Widoczność oraz zwięzły przekaz to klucz do sukcesu. Kolejna kwestia to jasne określenie celu komunikatu. Teksty na potykaczu przede wszystkim mają charakter informacyjny, dlatego należy się dobrze zastanowić, co pragniemy przekazać potencjalnemu klientowi. Do tego trzeba dodać fakt, że potykacz to po prostu reklama przed sklepem. Oznacza to, że treść powinna mieć charakter marketingowy. Może bawić, zaskakiwać czy nawet prowokować. Pewne jest jedno – oryginalność to podstawa.

Przykuwająca wzrok reklama przed sklepem? Postaw na obraz!

W XXI wieku w komunikacji sprawnie posługujemy się obrazami oraz wszelkimi znakami graficznymi, choćby w postaci emoji. Dobry pomysł to więc wzbogacenie w ten sposób tekstu na potykaczu. Nawet proste kolorowe strzałki sprawią, że reklama przed sklepem czy restauracją stanie się widoczniejsza dla przechodni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o bardziej wyszukane obrazy i symbole – wszystko zależy od umiejętności i kreatywności twórcy.

Ponadto zachęcamy, aby wykorzystać dwie strony potykacza (najczęściej spotykane modele są właśnie dwustronne). Mamy tu na myśli ozdobienie każdej ze stron w odmienny sposób. Tak przekażemy więcej istotnych informacji oraz zyskamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o graficzne dekoracje.

Jak zrobić potykacz i czy w ogóle warto?

Sporo powiedzieliśmy o wartości reklamowej tego typu tablic. Na koniec mamy też wskazówkę dla osób, które zastanawiają się, jak zrobić potykacz. Cóż, tak naprawdę odradzamy samodzielne wykonanie tego typu nośnika. Jego wygląd to wizytówka danego miejsca, dlatego powinien wyglądać bardzo estetycznie. Z tego względu lepiej zainwestować w produkt wysokiej jakości, który wykazuje dużą odporność na czynniki zewnętrzne. A gdy już się zużyje, bez żalu wymienić go na nowy model.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl