Co powiesić na tablicy korkowej?

Przydaje się w wielu sytuacjach, gdyż to produkt o wielu zastosowaniach. Tablicy korkowej można używać na przeróżne sposoby, począwszy od traktowania jej jako dekoracji, a skończywszy na funkcji informacyjnej. Spotkamy ją w różnym rozmiarze oraz miejscu – w szkole, urzędzie, a nierzadko też w obiektach kulturalnych typu teatr. Co można powiesić na tablicy korkowej, aby w pełni wykorzystać jej potencjał?

Gdzie można powiesić tablicę korkową?

Artykuły z tej kategorii wciąż mają wielu zwolenników, choć mogłoby się wydawać, że dziś nie są już tak popularne. Z pewnością nie brakuje nowocześniejszych rozwiązań ułatwiających organizację (np. aplikacje na telefon), niemniej tablica korkowa przydaje się dla dzieci oraz dorosłych. W przypadku pierwszej grupy odgrywa głównie rolę pomocy naukowej, z kolei w drugiej to miejsce gromadzenia różnego typu danych. Idąc dalej tym tropem, tablicę znajdziemy w pokoju dziecka w wieku szkolnym, a także w licznych obiektach użytku publicznego.

Gdzie można ją zawiesić, aby dobrze służyła swoim właścicielom? Jeśli trafiła do prywatnego mieszkania, poza pokojem potomstwa tablica korkowa będzie sprawdzała się w domowym gabinecie. Można umieścić ją również w kuchni, salonie albo przedpokoju. Najważniejsze, aby znalazła się tam, gdzie będzie dobrze widoczna. Tym sposobem każdy mieszkaniec (lub odwiedzający placówkę petent) szybko ją zobaczy, a następnie sprawdzi potrzebne mu informacje.

W jaki sposób wykorzystać tablicę korkową?

Istnieje mnóstwo opcji użycia tablicy wykonanej z korka. Jako że najczęściej pełni funkcję narzędzia do komunikacji, trafiają na nią kartki bądź karteczki z informacjami. W zależności od obiektu, w którym wisi, będą to m.in. dane o spotkaniach, projektach do realizacji, sukcesach osiągniętych przez placówkę, konkretny zespół etc. Prócz tego na korkowej tablicy mogą być pomoce naukowe albo komunikaty przypominające o brakujących produktach spożywczych. Następna propozycja to biżuteria, zdjęcia lub pamiątki np. z urlopu. Nie muszą wcale być schowane w albumie czy istnieć wyłącznie w folderze komputera. Będą codziennie przypominać o wspaniałych chwilach spędzonych z bliskimi. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby tablica stała się miejscem na miłe słowa dla domowników. Dzięki niej każdy zacznie dzień z uśmiechem albo poprawi sobie humor po powrocie ze szkoły czy pracy. Może to sprawić jedno czułe słowo, zabawna sentencja – cokolwiek, co potwierdza uczucia, który piszący darzy adresata wiadomości.

To, co należy podkreślić, to uniwersalność oraz ponadczasowość produktu. Trudno znaleźć tańsze czy łatwiejsze w obsłudze akcesorium niż tablica korkowa. Wystarczy jedynie wytypować, co na niej powiesić, a później można posługiwać się nią przez kolejne lata. Kartki oraz szpilki lub pineski – nie trzeba nic więcej.

Tablica korkowa w pokoju dziecięcym

W pokoju zajmowanym przez najmłodszych można znaleźć przeróżne zabawki oraz gadżety ułatwiające naukę. Nie inaczej jest z tablicą korkową. W zależności od potrzeb użytkownika może być duża lub malutka, wisieć nad biurkiem, łóżkiem albo na ścianie. Ważne, aby mieć na uwadze, że to akcesorium dla starszego dziecka, które może samodzielnie przypinać na nią kolejne kartki. Może też – podobnie jak dorosły – potraktować tablicę jako miejsce na wyeksponowanie swojej kolekcji. Dziewczynki uwielbiające biżuterię chętnie będą wieszać kolczyki, bransoletki czy łańcuszki na ozdobnych pineskach. Rodzice bez trudu wyszukają odpowiednie modele w sklepie. Mogą też sami zmodyfikować powierzchnię korka, np. mocując na niej haczyki. Wtedy dziecko po prostu zawiesi na niej określone przedmioty, co będzie rozwiązaniem prostym, a przede wszystkim bezpiecznym.

Jaką tablicę korkową wybrać?

Kiedy wiemy już, gdzie można powiesić taki dodatek, a także co na niej umieścić, pozostaje wytypować sam model. Na ograniczonym metrażu egzamin zda niewielka, z kolei w przestronnym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na okazałą tablicę. Pozwoli pochwalić się najpiękniejszymi fotografiami z wakacji, kolekcją naszyjników albo pracami artystycznymi. Nie ma przy tym zbytniego znaczenia, czy to tablica korkowa dla dzieci, czy wersja dla osób dorosłych. Wyeksponowana w odpowiednim miejscu będzie z powodzeniem odgrywać swoją rolę.

Warto śledzić naszą stronę, aby poznawać różne zastosowania tego typu tablic. W kolejnych wpisać będą się pojawiać ciekawe pomysły oraz inspiracje do domów i obiektów publicznych. Między innymi, podpowiemy, które warianty tablic z korka wprowadzić do aranżacji np. pokoju dziecka, a które będą lepsze do domowego gabinetu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl