Co powiesić na ozdobnej tablicy korkowej? Pomysły i inspiracje

Tablica korkowa to bez wątpienia przydatny dodatek w pokoju dziecka i nastolatka. Doskonale sprawdza się także w domowym biurze, a nawet w kuchni, w której pełni funkcję bardzo praktycznego informatora dla całej rodziny. Wiele osób ceni jej surowy wygląd, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pięknie ją ozdobić. Wobec tego, co powiesić na tablicy korkowej, aby nadać jej oryginalny charakter? Oto nasze podpowiedzi!

Pomysł na tablicę korkową pełną światła!

Obecnie ogromną popularnością cieszą się wszelkie taśmy ledowe, tzw. cotton balls czy łańcuchy światełek w różnych kształtach. Pięknie wyglądają zamocowane wokół ramy lub ułożone wokół notatek na tablicy. Oczywiście samych przewodów nie należy przebijać za pomocą pinezek! Taki pomysł na tablicę korkową wygląda bardzo efektownie i pięknie rozjaśnia wnętrze.

Co powiesić na tablicy korkowej, aby zyskały unikatowy charakter?

Tablica korkowa to świetne miejsce na umieszczenie na niej ulubionych cytatów. Mogą mieć one motywacyjny lub zabawny wydźwięk. Warto wydrukować lub zapisać je na ozdobnym, kolorowym papierze, aby stały się dobrze widoczne, zarówno dla nas, jak i odwiedzających nas osób. Oczywiście to nie jedyne elementy, które wprost z drukarki mogą trafić na tablicę.

Dobry pomysł to również wszelkie obrazki na tablicę korkową. Można z nich stworzyć ciekawy kolaż w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. To samo dotyczy oczywiście fotografii, które zrobią wrażenie zwłaszcza w zaskakujących, papierowych ramkach, które również z łatwością samodzielnie wydrukujemy.

Tablica korkowa – inspiracje ze sznurkiem i wstążką w tle

Wszelkie sznurki, wstążki i dekoracyjne taśmy to strzał w dziesiątkę. Estetycznie przeciągnięte przez szerokość tablicy przykuwają uwagę, a przy tym okazują się bardzo praktyczne. Można na nich zawiesić dowolne elementy za pomocą klamerek, np. wspomniane wyżej cytaty lub fotografie. Wszelkie pasmanteryjne wyroby to wspaniała inspiracja na tablicę korkową dla kreatywnych osób.

Naturalnie ozdobiona tablica korkowa

Nasza ostatnia propozycja zakłada udekorowanie tablicy za pomocą kompozycji suszonych liści i kwiatów. Taki pomysł na tablicę korkową docenią miłośnicy naturalnych rozwiązań w ekologicznej odsłonie. Tego typu ozdoby można wykonać samodzielnie, np. susząc oczyszczone rośliny w książce lub po prostu kupić gotowe suszki w kwiaciarni. Tutaj znakomicie sprawdzą się zarówno klasyczne, polne kwiaty, jak i wszelkie egzotyczne liście itd. Wszystko zależy od inwencji oraz wyobraźni właściciela tablicy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl