6 pomysłów na tablicę korkową

W dobie smartfonów i elektronicznych przypomnień tablice korkowe w domach straciły swoją rolę. Niegdyś były kluczowym miejscem do zamieszczania ważnych informacji. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać tablicy korkowej w inny, jeszcze ciekawszy sposób. Istnieje wiele pomysłów na zagospodarowanie tablicy korkowej, dzięki czemu jest ona zarówno przydatna, jak i stanowi dodatkową ozdobę dla danego pomieszczenia. Poniżej prezentujemy 6 najciekawszych pomysłów, które można zastosować w zależności od gustu i zainteresowań.

Jak wykorzystać tablicę korkową do planowania?

Mistrzowie organizacji z pewnością preferują wykorzystanie tablicy korkowej do lepszego zarządzania swoim czasem. Można wieszać na niej na przykład wypisane na karteczkach zadania do wykonania w danym tygodniu lub miesiącu. Tablicę można podzielić na kilka części i zawrzeć tam na przykład sprawy o wyższym priorytecie czasowym. W ten sposób można zmotywować się do wykonania stale odkładanego porządku w szafie lub zapisania się na kurs językowy. Stopniowe odpinanie karteczek z wykonanymi zadaniami sprawia dużo satysfakcji, a podziwianie idealnie pustej tablicy pod koniec miesiąca będzie na pewno napawać dumą.

Pomysły na tablicę korkową dla podróżnika

Jeśli nie wiemy, co można mieć na tablicy korkowej, ale jesteśmy fanami podróży, tablica korkowa jest idealnym pomysłem. Może ona wówczas stanowić prawdziwy wehikuł czasu, który pozwoli przenieść się na nowo we wcześniej odwiedzone miejsca. Wystarczy przypiąć do niej wykorzystane bilety na pociąg do Berlina, wejściówkę do zoo w Amsterdamie czy kilka odbitek z fotobudki w Londynie. Dzięki temu zachowamy przedmioty, które mają dużą wartość sentymentalną. Można także na co dzień podziwiać, jak wiele miejsc zostało już odwiedzonych lub powiesić zdjęcia inspiracyjne z kolejnymi destynacjami.

Artystyczna tablica korkowa

Osoby o artystycznym usposobieniu z pewnością znajdą wiele pomysłów na to, jak ozdobić tablicę korkową. Jednym z ciekawszych może być umieszczenie na niej różnego rodzaju szkiców, grafik oraz obrazów, na przykład prototypów wielkoformatowych prac. W ten sposób można chociażby obserwować swoje postępy w rysowaniu martwej natury. Tablica będzie stanowić motywację do dalszego doskonalenia talentu, a w przypadku odwiedzin gości zawsze można pochwalić się swoimi dokonaniami.

Biżuteria – czyli ciekawy pomysł co przypiąć do tablicy korkowej

Oryginalna, a zarazem praktyczna w codziennym użytkowaniu organizacja tablicy korkowej to z pewnością zaaranżowanie jej na otwartą szkatułkę na biżuterię. Na długich, ozdobnych szpilkach można zawiesić swoje łańcuszki, koraliki i naszyjniki. Dodatkowo do tablicy korkowej można przypiąć miniaturowe wieszaczki na kolczyki, broszki czy nawet pierścionki. Wyeksponowana biżuteria ozdobi na przykład ścianę nad toaletką. Widząc ją na co dzień, zapewne chętniej sięgniemy po dawno nienoszone ozdoby, które zwykle skrywa zamknięta szkatułka.

Dekoracja tablicy korkowej pamiątkami z danego roku

Niezależnie od zainteresowań, pamiątki z bieżącego roku stanowią doskonały pomysł na to, co można powiesić na tablicy korkowej. Wówczas można stopniowo obserwować, jak tablica korkowa zapełnia się dobrymi wspomnieniami. Bilety do kina przypomną o randce z ukochanym, zaproszenie na ślub o rodzinnej zabawie, karta egzaminacyjna o zdanym prawie jazdy, zasuszony liść o jesiennym spacerze, a widokówka z Grecji o minionych wakacjach. Pod koniec roku na tablicy będzie coraz mniej miejsca, a po Sylwestrze można schować wszystkie zgromadzone pamiątki do kartonu, robiąc miejsce na nowe wydarzenia w swoim życiu.

Tablica korkowa jako ramka na zdjęcia

Dużą tablicę korkową można wykorzystać także jako ramka na zdjęcia. Fotografię zalecamy przypinać pinezkami lub przytwierdzić do tablicy kilka rzędów poziomych sznurków, na których można zawiesić zdjęcia przy pomocy małych klamerek. Kolaż zdjęć można modernizować w zależności od panującej pory roku lub ważnych wydarzeń w życiu. Osoby lubiące kreatywne działania mogą pokusić się o dodatkowe ozdobienie fotografii, na przykład zabawnymi tekstami w chmurkach lub wyciętymi z gazet grafikami.

FAQ

Co powiesić na tablicy korkowej?

W zależności przeznaczenia można wykorzystać różne ozdoby i zdobienia.

Jak ozdobić tablicę korkową?

Tablice korkową można ozdobić na różne sposoby w zależności od stylu czy okoliczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl