6 miejsc, gdzie warto stosować gabloty ogłoszeniowe

Gablota ogłoszeniowa to estetyczny, niedrogi i przede wszystkim bardzo skuteczny sposób na szybkie przekazywanie informacji dużej grupie osób. Dzięki swej użyteczności gabloty cechują się wszechstronnym zastosowaniem. Zarówno gabloty wewnętrzne, jak i zewnętrzne są powszechnie wykorzystywane przez firmy, spółdzielnie czy instytucje. Zobacz 6 miejsc, gdzie warto zainstalować gablotę informacyjną.

Gablota na klatce schodowej w bloku lub kamienicy

Niemal każdy, kto mieszka w bloku na osiedlu albo w kamienicy może powiedzieć, że w jego budynku na parterze znajdują się gabloty wewnętrzne z ważnymi ogłoszeniami. Klatka schodowa to miejsce, w którym wręcz nie może zabraknąć gabloty ogłoszeniowej. Gablota służy przede wszystkim jako tablica do komunikowania się spółdzielni z mieszkańcami. Za szybą znajdują się zwykle ogłoszenia i komunikaty dotyczące m.in. przeglądów kominiarskich, prac remontowych, sprzątania garaży podziemnych oraz innych spraw ważnych dla mieszkańców nieruchomości. Gablotę można też wykorzystać jako miejsce na ogłoszenia samych mieszkańców, dotyczące np. wynajmu miejsca parkingowego lub zaproszenia na sąsiedzkiego grilla.

Tablice w siedzibie firmy bądź organizacji

Gablota ogłoszeniowa zamykana sprawdza się również w siedzibach przedsiębiorstw i organizacji, zwłaszcza tych, w których działa bądź pracuje spora grupa osób. Gabloty służą w takim przypadku do kontaktu z pracownikami różnych działów. Są szczególnie polecane w miejscach, w których nie ma intranetu, czyli wewnętrznej sieci internetowej, pozwalającej na szybkie informowanie pracowników. Umiejscowienie gabloty w pobliżu drzwi wejściowych do budynku daje pewność, że pracownicy zerkną na nią podczas wchodzenia lub wychodzenia z obiektu i zaznajomią się z nowymi komunikatami.

Gabloty w szkołach i na uczelniach

Gablota ogłoszeniowa jest też niezastąpionym wyposażeniem każdej szkoły i uczelni wyższej. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogą na niej umieszczać komunikaty ważne dla uczniów i ich rodziców. To dzięki ogłoszeniom w gablocie uczniowie mogą dowiedzieć się o nadchodzącej dyskotece andrzejkowej, kiermaszu książek albo przedstawieniu teatralnym.

To główne przeznaczenie gablot, ale tablice te z powodzeniem sprawdzają się też jako środek komunikacji pomiędzy samorządem uczniowskim a uczniami. Duże gabloty są też idealnym miejscem do poszczycenia się zasługami szkoły. Pozwalają wyeksponować uzyskane przez uczniów i szkołę dyplomy, wyróżnienia, puchary i medale. Akcesoria te są też powszechnie montowane w przedszkolach i żłobkach, gdzie służą jako miejsce informowania rodziców i opiekunów o nowych zajęciach dla dzieci czy organizowanych wydarzeniach.

Gabloty zewnętrzne na osiedlach

Poza gablotami montowanymi na klatkach schodowych, warto wspomnieć również o tablicach stawianych na świeżym powietrzu na osiedlach. Zewnętrzna gablota ogłoszeniowa zamykana jest przystosowana do tego, aby stała pod gołym niebem. Solidna konstrukcja i odpowiednio gruby i wytrzymały materiał wykonania sprawiają, że tablica ta cechuje się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia zewnętrzne. Za szkłem spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa może umieszczać rozmaite ogłoszenia skierowane do wszystkich mieszkańców osiedla. Komunikaty są zatem co do zasady przeznaczone dla większej grupy osób niż te zamieszczane na klatkach schodowych.

Gablota ogłoszeniowa przed supermarketem

Wolnostojące gabloty są też coraz częściej montowane przed supermarketami i innymi dużymi sklepami bądź centrami handlowymi. Najczęściej za szkłem umieszczane są aktualne gazetki z ofertą sklepu albo informacje o bieżących promocjach. To świetne rozwiązanie, które jest szczególnie przydatne dla seniorów i osób, które na co dzień nie korzystają często z internetu, gdzie można z łatwością znaleźć komunikaty promocyjne. W ten sposób osoby te nie czują się wykluczone informacyjnie, mogą szybko dowiedzieć się o obowiązujących zniżkach i odpowiednio zaplanować zakupy.

Gablota w budynku instytucji publicznej

Gabloty wewnętrzne są obowiązkowym wyposażeniem budynków będących siedzibą organów administracji publicznej. Niezależnie od tego, czy odwiedzisz jakikolwiek urząd na szczeblu gminnym, powiatowym czy też wojewódzkim, z pewnością znajdziesz w środku gablotę. Na tablicach zwykle umieszczane są ważne komunikaty, ale również wzory pism, poradniki, jak wypełnić różne formularze, numery kontaktowe do poszczególnych instytucji bądź rozpiska numerów pokojów, w których mieszczą się konkretne jednostki urzędu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ustawienia ciasteczek
Sklep internetowy Shoper.pl